Vrátenie tovaru do 14 dní

Ako postupovať, keď zakúpený tovar chcete vrátiť v zákonnej 14 dennéj lehote

V prípade, že ste spotrebiteľ, máte podľa § 1829 občianskeho zákonníka (zákon č. 89/2012 Zb.) Právo zakúpený tovar vrátiť bez udania dôvodu, a to do 14 kalendárnych dní od dátumu prevzatia tovaru.

V prípade, že nie ste spotrebiteľ, teda tovar nakupujete v rámci svojej obchodnej alebo podnikateľskej činnosti (o čom rozhoduje uvedení IČO na nákupnom doklade / v objednávke), právo na odstúpenie vám nevzniká.

ADRESA PRE VRÁTENIE TOVARU:

PREHOUSE s.r.o.
Chmeľová 136
086 33 Zborov 
Slovenská Republika

Vrátený tovar prosíme dobre zabaľte, aby nedošlo k jeho poškodeniu počas prepravy.

Prosíme, uveďte tovar pokiaľ možno do pôvodného stavu, predídete tým možnému zníženiu vrátenej sumy o náklady vynaložené na uvedenie tovaru do pôvodného stavu.

Peniaze za tovar Vám zašleme na Váš bankový účet čo najskôr, najneskôr do 14 dní od dní od odstúpenia od zmluvy, nie však skôr než dôjde k doručenie vráteného tovaru späť na naše reklamačné oddelenie . Náklady na vrátenie tovaru sú v tomto prípade na strane kupujúceho.

Ku vrátenému tovaru vždy priložite: nákupní doklad (faktúru) a FORMULÁR NA ODSTÚPENIE OD ZMLUVY DO 14 DNÍ BEZ UDANIA DOVODU

 

 

Dodržanie 14 dňovej lehoty

Lehota na odstúpenie od zmluvy trvá 14 kalendárnych dní, nie pracovných, a začína plynúť nasledujúci kalendárny deň po prevzatí tovaru spotrebiteľom (napr. ak prevezme si zákazník tovar v piatok, doba pre odstúpenie sa počíta od soboty vrátane).

Aké dokumenty priložiť?

Ku vrátenému tovaru vždy priložte nákupní doklad (faktúru) a formulár na odstúpenie od zmluvy do 14 dní bez údania dôvodu, ktorý potvrdí, že ste tovar zakúpili u nás a uľahčí nám identifikáciu daného tovaru a požiadavke.

Stručný prehľad na záver

Od kúpnej zmluvy je možné odstúpiť do 14 kalendárnych dní (nevzťahuje sa nákupu na IČO)

Lehota 14 dní začína plynúť nasledujúci kalendárny deň po prevzatí tovaru.

Odstúpenie od kúpnej zmluvy musí byť dodávateľovi dodaný najneskôr v posledný deň 14 dňovej lehoty.

Rozbalením ani použitím tovaru nezaniká právo na odstúpenie od zmluvy bez udania dôvodu.

Je možné vrátiť aj použitý tovar, avšak dodávateľ má opäť právo na úhradu nákladov spojených s uvedením tovaru do pôvodného stavu. Tieto náklady môžu teoreticky dosiahnuť aj plné ceny tovaru.

Peniaze vrátime najneskôr do 14 kalendárnych dní od odstúpenia od zmluvy, nie však skôr, než obdržíme vrátený tovar.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.